Dzień Dziecka z Akademią - krótka relacja.

9 czerwca odbyła się coroczna impreza z okazji Dnia Dziecka z Akademią. Nie była ona organizowana z takim rozmachem jak w zeszłym roku, gdy udało się pozyskać sponsora w postaci Fundacji KGHM, jednak i tak spędziliśmy miło kilka godzin.

Rozpoczęliśmy o 9:30. Wówczas, na trzech przygotowanych boiskach, swoje mecze rozpoczęły dzieci. Graliśmy w czterech kategoriach, tak aby każdy rywalizował mniej więcej w swojej grupie wiekowej. Gra miała charakter zabawy, nie spisywaliśmy wyników, graliśmy, aby dobrze się pobawić.

Po meczach dzieci, przyszedł czas na mini turnieju dużych dzieci. Trzy drużyny, każdy z każdym, po osiem minut. Tutaj już zabawy nie było. Na zwycięzców czekała orzeźwiająca nagroda, więc zaangażowanie było maksymalne. Nie obyło się też bez kontuzji, jednak wszystko odbywało się w ramach fair play. Ostatecznie jedna z drużyn mogła cieszyć się ze zwycięstwa, po wygranych dwóch spotkaniach.

Kolejnym punktem imprezy były konkursy rzutów karnych w kilku kategoriach. Zaczęliśmy od najmłodszych, a zakończyliśmy konkursem dla dużych dzieci. Zwycięzcy otrzymywali ogromny plakat z tabelami i harmonogramem zbliżających się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, w Rosji. Emocji tutaj również nie zabrakło.

Ostatnim punktem były mecze rodziców z dziećmi, gdzie oczywiście małe dzieci pokonały duże dzieci. W międzyczasie wszyscy zawodnicy oraz zawodniczki i nie tylko, korzystali z darmowej dmuchanej zjeżdżalni, która z opóźnieniem, ale ostatecznie pojawiła się na imprezie. Duża kolejka ustawiała się po darmową watę cukrową, a trochę mniejsza po darmową kawę oraz herbatę. Oczywiście każdy otrzymał również prezent w postaci czapki z daszkiem z wyhaftowanym herbem Akademii.

Naszą imprezę odwiedził również Wójt naszej Gminy, Pan Włodzimierz Chlebosz.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom!

PS. W konkursie, w którym do wygrania był trzydniowy wyjazd do Stronia Śląskiego, zwyciężyła Pani Aleksandra Pajewska. Gratulujemy! Losowanie odbyło się podczas imprezy.