Bardzo pozytywny weekend za nami!

Jak co weekend, wiele się działo związanego z drużynami Akademii. Zaczęliśmy już od soboty, od godziny 11.00 w Żernikach Wrocławskich, gdzie swój pierwszy turniej zewnętrzny w historii AFK rozegrała ekipa rocznika 2009. Zespół tworzyło dziewięciu zawodników - trzech z grup z Nadolic, dwóch z Chrząstawy, trzech z Kamieńca Wrocławskiego oraz jeden z grupy z Ratowic. W Rafin Cup oprócz naszej drużyny zagrały również zespoły AP Champions Oława, Olimpiakos Żerniki Wrocławskie, Olympic Wrocław oraz Forza Wrocław. Jako, że był to pierwszy turniej młodych piłkarzy, z doświadczenia już wiedzieliśmy, że możemy się spodziewać tego, że dzieci będą zestresowane. Tak właśnie wyglądały dwa pierwsze mecze, gdzie powoli wdrażaliśmy się w grę. Jednak przebudzenie nastąpiło bardzo szybko, ponieważ już w trzecim meczu, z Olympic Wrocław, który nie ustępował umiejętnościami innym drużynom, zagraliśmy świetne spotkanie, będąc przez dłuższy czas na połowie przeciwnika. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem, a wynik, który jest nieważną kwestią, rozstrzygnął się po szwedzkiej dogrywce, w momencie gdy na boisku pozostało już dwóch zawodników, bez bramkarzy. Mimo utraty gola, chłopcy dostarczyli nam oraz sobie wspaniałych emocji i z uśmiechem na twarzy opowiadali o zmaganiach na parkiecie. Ewidentnie dobra gra oraz dobry humor przeniósł się na kolejne spotkanie z Olympiakosem Żerniki Wrocławskie, który wcześniej wygrał swoje mecze z Olympic Wrocław oraz Forzą. Po pierwszych sześciu minutach prowadziliśmy już 2:0, a mieliśmy jeszcze swoje sytuacji. Przeciwnik do końca spotkania zdołał nam strzelić tylko jednego gola i chłopcy odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo. Turniej ten przyniósł nowe doświadczenia, takie jak pierwsza porażka, pierwszy remis, czy pierwsze zwycięstwo. Najważniejsze jest to, że nasi młodzi sportowcy, zgodnie z nauczaniem, zgodnie z naszą filozofią, nie brali pod uwagę w ogóle wyników meczu. Najważniejsza dla nich była gra i zabawa. Podziękowania również dla Rodziców, którzy świetnie dopingowali młodych piłkarzy. Zachowali również cierpliwość w początkowych stresowych sytuacjach dla dzieci i dzielnie ich wspierali. Nie było żadnych podpowiedzi z boku, tylko kulturalny doping i brawa. Kolejne turnieje wkrótce!

-------------------------------------

W niedzielę odbył się turniej wewnętrzny na pięknym obiekcie Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu - Laskowicach. Od godziny porannych bawiły się dzieci z roczników 2009/2010. Następnie na parkiecie pojawili się zawodnicy 2007/2008, a po 13.00 zameldowali się młodzi piłkarze 2004/2006. Najbardziej ucieszył nas fakt poziomu piłkarskiego, jaki zaprezentowali nam nasi podopieczni. Choć w turnieju uczestniczyli zawodnicy wszystkich filii Akademii, a drużyny były pomieszane, to widać, że ujednolicony system szkolenia pozwala na to, że każdy kieruje się taką samą filozofią gry, co pomaga danemu graczowi w zrozumieniu się na boisku z kolegami, z którymi pierwszy raz się spotyka. Kibice zgromadzeni na trybunach mogli zarówno w grupie 2007/2008 jak i starszej oglądać kilkanaście składnych akcji, za co dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Czas i dalszy trening oraz wyjazdy na turnieje z innymi drużynami, pozwolą wreszcie zaprezentować taką samą grę na zewnętrznych turniejach, gdzie zdecydowanie zawodnicy ze względu na stres nie pokazują pełni swoich umiejętności. We wczorajszym turnieju pokazali, że potrafią wiele, więc możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość. Na koniec każdy zawodnik dostał odznakę Akademii, przypinkę z grafiką herbu.

------------------------------------------

W niedzielę grała także ekipa 2008. Złożona z pięciu zawodników oraz jednej zawodniczki drużyna, pojechała tym razem na turniej do Marcinkowic. Zmierzyliśmy się tam z gospodarzami turnieju - Sokołem Marcinkowice, Bumerangiem Wrocław oraz Olimpiakosem Żerniki Wr.. Nasi podopieczni zaprezentowali się bardzo dobrze. Zakończyli turniej z bilansem pięciu zwycięstw oraz jednego remisu. Najlepszą zawodniczką turnieju została Gabrysia. Brawo!

Niebawem na stronie ukaże się informacja o turniejach w miesiącach Kwiecień - Czerwiec.