Szkolenie

W pierwszych latach przygody z piłką dla dziecka ważne jest to aby znalazł zrozumienie, a nie to żeby od razu zrozumiał futbol.

Kluczem w tym przypadku jest odpowiedni trener - nauczyciel. Osoba ta powinna mieć doskonałe podejście do dzieci oraz posiadać umiejętność nawiązywania szybkiego kontaktu z najmłodszymi.

Dlatego w Akademii "First kick" są trenerzy:

- otwarci

- pełni entuzjazmu

- o nieskazitelnej kulturze osobistej

Szkolenie. Pamiętajmy, w w grupach młodzieżowych nie liczy się WYNIK (turnieju, meczu), najważniejsza RADOŚĆ I ZABAWA oraz podnoszenie swoich umiejętności!

Ważny jest rozwój danych, pojedynczych zawodników (jednostek), a nie to czy zespół wygra 1, 5 czy 10 turniejów lub meczów. Trenerzy ukierunkowani na wynik robią wielką krzywdę dzieciom. Zastanówmy się?

Lepiej skupić się na wyniku meczów? Wystawić najlepszych zawodników na boisko a innym kazać się przyglądać?

Dzieci w tym wieku są na etapie takiego rozwoju, że gdyby ten teoretycznie ‘słabszy’ wszedł na boisko, to po pierwsze miałby ogromną FRAJDĘ, a po drugie mogłoby się okazać, że na tyle uwierzył w siebie, co najważniejsze się nie zniechęcił i w ciągu kolejnego miesiąca nabyłby tyle umiejętności, że to on byłby już teoretycznie tym ‘lepszym’.

Oczywiście jest to poglądowa sytuacja i nikt w Akademii nie dzieli dzieci na „lepszych” czy „gorszych”, tylko pozwala KAŻDEMU czerpać radość z każdej jednostki treningowej, a także każdego meczu.

Więcej o naszym szkoleniu, można dowiedzieć się na zebraniach organizowanych dla rodziców lub kontaktując się z założycielem Akademii - Sebastianem Mordalem, pod nr: 603 553 550.