Kolejna impreza Mikołajkowa za nami!

6 grudnia, w pięknej hali sportowej w Centrum Sportu i Rekreacji, organizowaliśmy Turniej Mikołajkowy AFK dla rocznika 2007. Współorganizatorem było Centrum Sportu i Rekreacji oraz Miejsko - Gminne Centrum Kulury w J-L. Cała impreza zapewniła wiele atrakcji dzieciom oraz kibicom zgromadzonym licznie na niedawno otwartej hali. Od godziny 10.00 mogliśmy oglądać zmagania Akademii First Kick SM oraz KS Orzeł Futsal J-L z renomowanymi drużynami, jakimi niewątpliwie są zespoły Parasola Wrocław oraz Olympic Wrocław w roczniku 2007. Tuż po turnieju przyszedł czas na upominki dla zawodników oraz zawodniczek, a także prezent od Akademii dla trenerów drużyn przyjezdnych. Następnie na parkiecie pojawiła się grupa dzieci trenujących Karate z klubu Bushidan. Pokaz zaciekawił publiczność, m.in. sporo emocji wywołały ciekawe elementy samoobrony. Kolejnym punktem były odwiedziny Mikołaja. Każde dziecko otrzymało dodatkowo paczkę z prezentami! Po rozdaniu prezentów, wszyscy udali się do wspólnego zdjęcia. Po emocjach na głównej sali, na wszystkich czekały jeszcze animacje -zabawa z pracownikami MGCK z J-L.

Poziom piłkarski turnieju był wysoki, o czym przekonała się m. in. nasza drużyna. Przekonaliśmy się wczoraj również po raz kolejny, jak ważny jest dla drużny bramkarz potrafiący spokojnie wyprowadzić piłkę. Turniej rozpoczęliśmy od spotkania z Parasolem Wrocław, z którym nie raz toczyliśmy wyrównane pojedynki. Tym razem, brak zaangażowania oraz bojaźń i złe wyprowadzenie piłki od bramki spowodowały utratę kilku bramek. Co prawda mieliśmy kilka sytuacji, łącznie ze strzałem na pustą bramkę, lecz nie udało się jej wykorzystać. Nasi podopieczni jednak się nie załamali i do następnego pojedynku przystąpili już z zaangażowaniem równym 120%. Tym razem mierzyliśmy się z Olympic Wrocław, któremu zapewniliśmy ciężką przeprawę. Zawodnicy oraz zawodniczka Akademii, pokazali kilka ciekawych akcji, wiele zwodów. Ręce same składały się do oklasków i po 15 minutach prowadziliśmy już 2:0. W ostatnie pięć minut wkradło się trochę rozluźnienia, kilka błędów i wynik się odwrócił. W ostatniej sekundzie jeszcze oddaliśmy strzał, ale bramkarz spisał się bez zarzutu. Jednak ten mecz możemy zaliczyć na duży plus, ponieważ nasi podopieczni zaprezentowali bardzo dobrą piłkę i byli chwaleni przez trenerów Olympicu. Następnie spotkaliśmy się z KS Orzeł Futsal J-L. Mimo przewagi fizycznej przeciwników, w tym meczu osiągnęliśmy zdecydowaną przewagę i gdyby nie wycieczka naszego bramkarza na połowę przeciwnika, skończyło by się czystym kontem. Mimo to akcje indywidualne naszych zawodników oraz zawodniczki, a także kilka zespołowych powodowały gromkie brawa na trybunach. W tym meczu miała również miejsce najładniejsza akcja naszej drużyny na tym turnieju. Jakub Sikora z prawego skrzydła zszedł do środkowej strefy, po czym zagrał piłkę do Kacpra Zahorskiego i ruszył na obieg. Kacper po krótkim zwodzie, idealnie obsłużył Jakuba, który równie świetnie odegrał piłkę wzdłuż bramki od Piotrka Pakulskiego, który pewnym strzałem pokonał bramkarza. W ostatnim meczu zmierzyliśmy się z kolejną ekipą Olympicu. Tym razem goście z Wrocławia osiągnęli większą przewagę, mimo to nasza drużyna kilka razy zagroziła bramce wrocławian, lecz skuteczność była dziś na niskim poziomie. Turniej ten pokazał ponownie ile pracy jeszcze przed naszymi podopiecznymi, ale pamiętajmy, wszystko przed nimi, czasu jeszcze mają dużo!

Cały turniej, jak już wyżej wspominaliśmy, organizowaliśmy we współpracy z Centrum Sportu i Rekreacji. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Managerowi obiektu, Panu Krystianowi Skrzydłowskiemu za wzorową współpracę i wszystko dopięte na ostatni guzik. Współorganizatorem imprezy, było Miejsko - Gminne Centrum Kultury, które zorganizowało animacje dla dzieci. Partnerem był Instytut Sztuk Walki Bushidan, który zorganizował pokaz. Paczki (wraz ze Świętym Mikołajem ;) ) zapewniło Stowarzyszenie Pracodawców z Jelcza -Laskowic. Sponsorami imprezy była firma SALLER, hurtownia budowlana STYK oraz firma Pana Jarosława Migockiego - Kompleksowe Usługi Elektryczne. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji całej imprezy!

Już dziś możemy zdradzić, że szykujemy coś większego. Wspólnie z drużyną KS Orzeł Futsal planujemy dwudniowy turniej dla dziesięciu drużyn połączony z wieloma atrakcjami. To jednak dopiero na początku marca.