Świetny weekend naszych drużyn!

Takich weekendów życzylibyśmy sobie zawsze, choć wiadomo, że porażki często uczą zdecydowanie więcej niż zdecydowane zwycięstwa.

MŁODZICY W NOWYM USTAWIENIU

Terenowa Liga Młodzików: PA FIRST KICK SM 5 - 2 (3 - 0) POLONIA MIŁOSZYCE

bramki: Zahorski x3, M. Majchrzak, Galiński

Do pierwszego meczu rundy wiosennej przystąpiliśmy w innym ustawieniu niż miało to miejsce w rundzie jesiennej. Ustawienie, które także pozwala na wypełnienie założeń modelu gry, to 1 - 3 - 2 - 3. Jest ono bardziej ofensywne, gdyż trójka zawodników ofensywnych przeważnie pozostaje w obrębie linii defensywnej przeciwnika. Chłopcy w nowym ustawieniu mieli już szansę raz grać w zeszłym sezonie oraz w sparingach zimą. W meczu sobotnim szansę gry otrzymało 17 zawodników, co nie będzie jednak praktykowane w kolejnych spotkaniach, gdyż w grze przy tylu zmianach jest wiele chaosu i zaburzona zostaje płynność. W nowym ustawieniu, z kilkoma nowymi twarzami poradziliśmy sobie dobrze i kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Na minus, początek drugiej połowy, gdy zlekceważyliśmy sobie przeciwnika po strzeleniu trzech bramek, przez co straciliśmy dwa gole. Po tym jednak chłopcy wzięli się w garść i dołożyli kolejne dwie bramki. Gra mogła być jeszcze bardziej cierpliwa, co przyniosło by efekt w postaci większej ilości akcji podbramkowych. Jednak tych 'stuprocentowych' było około dziesięciu z czego wykorzystaliśmy pięć. Kolejny mecz już w sobotę w Oleśnicy. Co prawda na jesień pokonaliśmy Pogoń 10:0, lecz jest to już całkowicie inna drużyna i ma wiele nowych twarzy.

NIEPOKONANI

Ekipa 2009 znakomicie zagrała na turnieju z okazji pożegnania zimy, organizowanym przez Trik Sołtysowice. Trzeba zaznaczyć jednocześnie, że w drużynie wystąpiło do tego trzech zawodników urodzonych w 2010, w tym Augustyn, który został wyróżniony statuetką dla najlepszego bramkarza. Chłopcy rozpoczęli od wysokiego zwycięstwa z UKS Kiełczów Academy, następnie pokonali Widawę Bierutów, a na koniec dwie drużyny Triku Sołtysowice. W dalszym ciągu polegamy na indywidualnościach i egoistycznych akcjach poszczególnych chłopców. Jednak pamiętajmy, że każdy z nich jest w wieku egocentrycznym, w którym dla niego najważniejsza jest piłka i on sam. Obecnie trzeba wykorzystywać tą odwagę i uczyć prowadzenia piłki, zwodów oraz dryblingu. Czas na grę zespołową jeszcze przyjdzie, a małe fragmenty współpracy w grze 2 vs 1, 3 vs 2 już są powoli wprowadzane, żeby zaakcentować, że piłka nożna to gra zespołowa. Jednak nie wymagajmy na razie od chłopców gry podaniami, to ich jeszcze nie cieszy. Na koniec otrzymaliśmy duży puchar, a każdy zawodnik medal i szczęśliwi wróciliśmy do domów.

Jednocześnie rozgrywany był turniej dla rocznika 2011. Nasza drużyna poradziła sobie również bardzo dobrze. Po pierwszym przegranym spotkaniu, w każdym kolejnym odniosła zwycięstwa. Chłopcy byli bardzo zadowoleni z turnieju i z uśmiechem zakończyli rozgrywki, również odbierając puchar i medale.

Podsumowaniem weekendu było oczywiście podpisanie umowy partnerskiej ze Śląskiem Wrocław. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, a dla naszych podopiecznych otwierają się kolejne furtki do wielkich karier. Tylko pamiętajmy, na razie to tylko i wyłącznie dobra zabawa, podczas której nabywamy niezbędnych umiejętności!