Oceny zawodników za mecz z Wiązowem

Oceny zawodników AFK Skry Wojnowice za wygrany mecz 5:1 z Wiązowem.

1. Łukasz Palmowski - 4,5 - Pewnie wychodził z bramki gdy było to konieczne i bronił nieliczne strzały przeciwnika. Przy bramce nie miał za wiele do powiedzenia. W drugiej połowie prawie, że bezrobotny. Mało przemyślane i dokładne wyprowadzanie piłki, co było głównym mankamentem w tym meczu

2. Maciej Miśta - 4 - Z tyłu dobrze bronił swojej strony, jednak trzeba popracować nad asekuracją. Z przodu dużo współpracy z partnerami i gry kombinacyjnej. Jednak zbyt często pchanie na siłę akcji swoja stroną, a także w drugiej połowie, przy pewnym wyniku, niepotrzebne i zbyt często kończące się stratą, dryblingi z przeciwnikami (czasami nawet trzema-czterema).

3. Czarek Wróbel - 5 - Świetnie zatrzymywał akcje przeciwników. Dobrze się zastawiał i asekurował partnerów. Często za długo przytrzymywana piłka pod naciskiem rywala, co mogło się skończyć niebezpieczną stratą. Mimo to najpewniejszy punkt obrony.

4. Kacper Antos - 3,5 - Pewnie grał głową i się zastawiał. Dobrze rozbijał akcje rywali i asekurował partnerów. Czasem jednak mógł się lepiej ustawiać. Rozegranie piłki do przodu często kończyło się stratą.

5. Krzysztof Krasa - 2 - Kilka razy dobrze przejmował piłkę, jednak akcja bramkowa przeciwnika przeszła jego stroną boiska. Duże problemy z opanowaniem futbolówki i nie zawsze odnajdywał się w ustawieniu obrony. Pochwalić jednak trzeba za walkę i brak bojaźni przed ryzykiem.

6. Jakub Mróz - 5 - Jak zawsze dużo walczył i pokazywał się do gry kolegom. Brał udział w większości akcji ofensywnych, nie bał się odpowiedzialności, co zaowocowało asysta i bramką. Wciąż jednak zdarzało się tracić piłkę po niepotrzebnych dryblingach. Na minus również faul tuż przed własnym polem karnym.

7. Marek Pałka - 4,5 - Kiepski początek poprzez często złe ustawienie i gubienie krycia w defensywie. Z czasem bardziej się rozkręcał, dobrze wychodził na pozycję, pozostając bez krycia. Na plus bramka i asysta. Po zmianie pozycji niewiele miał pracy.

8. Patryk Ołoszczyński - 4,5 - Waleczny i aktywny. Dużo współpracy, większość akcji ofensywnych przeprowadzana była jego stroną, co jednak nie zawsze było wskazane (jak w przypadku Miśty). Czasem problemy z przyjęciem. Nieraz wdawał się w pojedynki z przeciwnikami nie dostrzegając lepiej ustawionych kolegów.

9. Alan Antas - 4,5 - Jak na swoje warunki fizyczne sporo walki. Dobra współpraca z partnerami i wychodzenie na wolne pozycje. W drugiej połowie jednak trochę niewidoczny.

10. Szymon Mądry - 4,5 - Świetnie pokazywał się do gry na drugiej stronie. Koledzy jednak rzadko z tego korzystali, przez co zawężał grę próbując współpracować w środku. Jednak jak już to zrobili, wykorzystał sytuację strzelając bramkę. Mały minus za niepotrzebny faul przed własnym polem karnym.

11. Konrad Mądry - 5,5 - Nie czekał aż koledzy mu zagrają piłkę często pokazując się do gry i współpracując w rozegraniu. Tworzył dzięki temu więcej miejsca dla Alana. Jak zawsze walczył i niezawodnie wykorzystał swoje sytuacje strzelając dwie bramki.

12. Mateusz Klucznik - 4 - Po wejściu zajął się zabezpieczeniem środka pola, co często dobrze mu wychodziło samym ustawieniem. Nie podłączał się niepotrzebnie do akcji ofensywnych i skoncentrował się asekuracji obrony.

13. Kamila Przeniczkowska - 3,5 - Nie wystapiła za długo, ale dobrze grała tyłem do bramki zgrywając piłkę do kolegów. Na minus nie wykorzystanie stuprocentowej akcji tuz przed końcem meczu.

Średnia zespołu: 4,23