Wiązów pokonany!

W zeszłą sobotę (5.04.2014r.) drużyna juniorów młodszych AFK SKRY Wojnowice podejmowała u siebie drużynę z Wiązowa. Poprzednie spotkanie pomiędzy drużynami zakończyło się remisem 3:3, jednak pomimo okrojonego wówczas składu mecz mógł się rozstrzygnąć na naszą korzyść. Zawodnicy z Wojnowic chcieli zatem nie pozostawiać przyjezdnym złudzeń, która z drużyn jest lepsza.

Wielu kluczowych zawodników SKRY było nieobecnych na tym spotkaniu ze względu na występ w meczu juniorów starszych, którzy mierzyli się w tym czasie z zespołem Baryczy w Miliczu. Jednak spotkanie zaczęło się dla nas bardzo pomyślnie, gdy już w czwartej minucie Konrad Mądry wykorzystał podanie Patryka Ołoszczyńskiego. Dziesięć minut później prowadzenie na 2:0 podwyższył Marek Pałka. Gospodarze już myśleli o łatwej wygranej, gdy goście w osiemnastej minucie wykorzystali chwilę dekoncentracji zdobywając kontaktowego gola. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska i nie było wielu klarownych sytuacji. Lekką przewagę mieli gospodarze, którą udokumentowali w trzydziestej minucie kolejną bramkę. Ponownie na listę strzelców wpisał się Konrad Mądry, tym razem po podaniu Jakuba Mroza. SKRA powoli przejmowała całkowitą kontrolę nad przebiegiem boiskowych wydarzeń i jeszcze przed przerwą Szymon Mądry zamienił podanie Marka Pałki na bramkę.
Po przerwie drużyna Wojnowic dominowała na boisku. Gra toczyła się głównie na połowie gości, którzy sporadycznie próbowali stworzyć zagrożenie kontrami. Jednak obrońcy SKRY szybko starali się przerwać takie działania, nie popełniając większych błędów. Pomimo pełnej kontroli meczu gospodarze nie potrafili znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Dopiero w siedemdziesiątej dziewiątej minucie, wbiegający z piłką w pole karne, Mróz został sfaulowany. Sędzia nie miał innego wyjścia jak wskazać na jedenasty metr. Karnego wykorzystał sam poszkodowany, ustalając wynik spotkania na 5:1.

Drużyna juniorów młodszych AFK z Wojnowic pomimo, nie najsilniejszego składu, pokazała w tym meczu, że potrafi kontrolować mecz i strzelać bramki nie tylko z szybkich ataków, ale również z pozycyjnej gry kombinowanej. Zdobywając kolejne trzy punkty nie tracimy kontaktu z wyprzedzającymi nas drużynami.
Za tydzień kontynuujemy zmagania w lidze wyjazdem do Jegłowej, początek meczu o godz. 11.00.