Zwycięstwo w spotkaniu na szczycie!

W zeszłą sobotę (tj. 3.05.2014r.) juniorzy młodsi AFK SKRY Wojnowice rozegrali spotkanie z Błękitnymi Jerzmanowo, bezpośrednim rywalem w walce o awans. Mecz odbył się na boisku w Wojnowicach z powodów organizacyjnych, więc drużyna Błękitnych występowała w roli gospodarza.

Początek spotkania rozgrywał się całkowicie pod nasze dyktando, gdyż szybko udało nam się objąć dwubramkowe prowadzenie. W dwunastej minucie, po dokładnym wykopie od naszego bramkarza, Konrad Mądry wykorzystał nieporadność obrońców i rozpoczął strzelanie tego dnia. W piętnastej minucie Patryk Ołoszczyński dośrodkował piłkę do Łukasza Tarki, a ten strzałem głową podwyższył prowadzenie. Niestety minutę później dekoncentrację naszych zawodników wykorzystali gospodarze. Po długim zagraniu indywidualną akcję przeprowadził jeden z graczy i zdobył bramkę kontaktową. Gra stała się bardziej wyrównana i była niezwykle zacięta. W trzydziestej drugiej minucie drużyna Jerzmanowa wykonywała rzut wolny z okolic środka boiska. Po wrzutce w pole karne sędzia dopatrzył się przewinienia jednego z naszych zawodników i podyktował rzut karny. Intencje strzelca znakomicie wyczuł nasz bramkarz, Marcin Marczak, jednak strzał był zbyt mocny i stan meczu został wyrównany. Jakby tego bylo mało Szymon Mądry z powodu bólu w kolanie musiał opuścić boisko, zmienił go Alan Antas. Jednak do końca pierwszej połowy wynik już się nie zmienił.

Na drugą część spotkania nasi zawodnicy wyszli w ogromną chęcią pokazania kto lepiej gra w piłkę, pomimo wielu niesprzyjających okoliczności. Niestety tuż po rozpoczęciu kolejną bramkę strzeliła drużyna Jerzmanowa, w znacznym stopniu utrudniając nam zadanie. Jednak jak się później okazało była to ostatnia zdobyta bramka przez gospodarzy w tym spotkaniu. Już siedem minut później do wyrównania doprowadził Konrad Mądry wykorzystując błąd defensywy przeciwnika. Zawodnicy z Wojnowic zaczęli bardziej kontrolować mecz, wypełniając z godną pochwały determinacją i dyscypliną, założenia taktyczne na spotkanie z tym przeciwnikiem. Efekty tej pracy przyszły w sześćdziesiątej trzeciej minucie, kiedy Konrad Mądry po indywidualnej akcji wyprowadził SKRĘ na prowadzenie. Dalsza część spotkania była niezwykle zaciekła, nikt nie myślał nawet o złożeniu broni. Jednak drużyna z Wojnowic wykazywała się większą mądrością w grze i odpowiednio kontrolowała przebieg meczu. Jeszcze w końcówce spotkania na lini pola karnego przeciwnika faulował jeden z naszych obrońców i sędzia wskazał na jedenasty metr. Jednak szczęśliwie dla nas przeciwnik nie wykorzystał okazji do wyrównania posyłając piłkę nad poprzeczką. Walka na boisku trwała do ostatnich minut, ale zawodnicy SKRY utrzymali jednobramkową przewagę.

W meczu na szczycie zawodnicy z Wojnowic pokazali niesamowitą wolę walki. Pomimo przeciwności w postaci sędziego (którego pracy opisywać nie będę, a nazwę ją jedynie mało obiektywną) wykazali się znakomitą dyscypliną taktyczną i mądrością w grze. Każdy z występujących graczy zasługuje na pochwałę.

W następnym spotkaniu, już 10 maja, o godz. 11.00 drużyna juniorów młodszych podejmie na własnym boisku drużynę ze Smolca. Serdecznie zapraszam na mecz!

Błękitni Jerzmanowo 3:4 SKRA Wojnowice

Skład drużyny z Wojnowic:
1. Marcin Marczak (1 asysta i żółta kartka)
2. Mateusz Starzyński
3. Tomasz Błaszak
4. Kacper Antos
5. Maciej Miśta (żółta kartka)
6. Wojciech Tkaczyk (żółta kartka)
7. Łukasz Tarka (1 bramka i żółta kartka)
8. Jakub Mróz -> 78' Kamila Przeniczkowska
9. Szymon Mądry -> 35' Alan Antas
10. Patryk Ołoszczyński (1 asysta i żółta kartka)